szepelowska - projektowanie  
  1. O mnie
  2. Oferta
  3. Jak pracuję
  4. Projekty
  5. Kontakt

Aranżacje małych łazienek

Jednym z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu i mieszkaniu jest łazienka. Spędzamy w niej bardzo dużo czasu wykonując codzienne czynności, warto zatem zadbać, aby jej wnętrze zapewniało nam komfort, wygodę i relaks. Nie ma chyba nic gorszego od łazienki, w której nie można swobodnie skorzystać z umywalki, ponieważ przeszkadza zbyt blisko zamontowana miska ustępowa, a codzienny prysznic oznacza powódź wymagającą nieustannego sprzątania i osuszania. To miejsce, w którym niezależnie od metrażu można wykreować przestrzeń, w której poczujesz się prawie jak w SPA.

Jak tego dokonać?

Realizacja projektu małej łazienki w bloku (3,8 m2)

Realia pokazują, że łazienki w mieszkaniach, a zwłaszcza w blokach najczęściej są niewielkie i mało funkcjonalne. Właściciele przekonani są, że niewiele można w takim miejscu zmienić. Projektant potrafi jednak przygotować taki projekt, który sprawi, że dzięki nowej aranżacji małej łazienki stanie się ona funkcjonalna, atrakcyjna wizualnie i nietuzinkowa. Wbrew pozorom, na niewielkiej przestrzeni można wyczarować bardzo komfortowe wnętrze. Odpowiednie oświetlenie, dobór kolorów i montaż luster to najprostsze i najtańsze sposoby na dokonanie spektakularnej zmiany.

Innym problemem jest zbyt duża przestrzeń. Przestronna łazienka, w której znajdą się nawet wszystkie sprzęty, nie zawsze oznacza funkcjonalne jej wykorzystanie, a bardzo często zdarza się, że pozostaje wolna przestrzeń, którą użytkujący pomieszczenie nie wiedzą jak zagospodarować, a duże odległości między miską ustępową, natryskiem i umywalką niekoniecznie nastrajają optymistycznie na dzień dobry, natomiast wieczorem zmęczeni szukamy relaksu i ukojenia, a nie spacerów po łazience w celu dokonania ablucji. W takim wypadku pojawia się ryzyko, że niezagospodarowane przestrzenie, będą wyglądały na urządzone bez pomysłu. Duża powierzchnia wymaga odpowiedniego rozmieszczenia sprzętu i doboru jego wielkości tak, aby pomieszczenie wyglądało proporcjonalnie i przytulnie. Projektant wie jakich użyć środków, aby wyczarować pokój kąpielowy, w którym zaznasz relaksu i ukojenia.

Tworząc aranżacje małych łazienek i dużych pokoi kąpielowych zwracam szczególną uwagę na to, aby w pełni odpowiadały one Twoim potrzebom i upodobaniom. Wanna czy prysznic, kamienne płytki a może drewno, kolorystyka żywa czy stonowana – możliwości jest naprawdę wiele. Za każdym razem to jednak do Inwestora należy ostateczna decyzja o tym, jakie rozwiązania mają być zastosowane. Najważniejsze jest dla mnie to, aby przygotowywane przeze mnie aranżacje łazienki zaspokajały oczekiwania i nadzieje Klienta.


Przykładowe projekty:


Więcej realizacji »

Wykonanie www.futureindesign.com

2011r Wszystkie Prawa Zastrzeżone

Małgorzata Szepelowska, tel: +48 603 951 794
60-175 Poznań, ul. Kaczeńcowa 15
strona główna