szepelowska - projektowanie  
  1. O mnie
  2. Oferta
  3. Jak pracuję
  4. Projekty
  5. Kontakt

Aranżacje poddasza

Dzięki połączeniu kuchni, korytarza i holu uzyskano przestronną, dobrze doświetloną kuchnio-jadalnię.

Poddasza to przestrzenie, które przysparzają swoim właścicielom dużą ilość kłopotów. Podstawowym problemem są skosy i ściany kolankowe, które znacznie utrudniają standardowe oraz intuicyjne rozmieszczenie mebli i sprzętów domowych. Gdzie postawić szafę, lodówkę, witrynę, półkę na książki lub w którym miejscu zainstalować prysznic? W jaki sposób zaprojektować kuchnię i łazienkę tak, aby maksymalnie wykorzystać dostępną powierzchnię i nie stracić przy okazji dużej ilości przestrzeni tuż pod skosami? Są to standardowe pytania zadawane przez użytkowników poddaszy. Duży problem stanowi również kwestia odpowiedniego oświetlenia i doboru lamp. Jeszcze inny temat to straty energii spowodowane niedostatecznym dociepleniem, zadbanie o odpowiednią wentylację. Wszystkie te trudności mogą zostać jednak pokonane, jeśli przed przystąpieniem do aranżacji poddasza określone zostaną podstawowe funkcje jakie ma spełniać projektowana przestrzeń. Poddasza wymagają kompromisów, dlatego warto sprecyzować, jaki efekt ma zostać osiągnięty.

Przed przystąpieniem do aranżacji poddasza dokładnie zapoznaję się z oczekiwaniami Klienta, zwracając uwagę na fakt, że przestrzeń ta niewątpliwie posiada atuty, które mogą być przeoczone pośród szeregu utrudnień pojawiających się podczas projektowania i remontu. Po pierwsze, poddasza mają niemal nieograniczony potencjał w możliwości zaprojektowania i wykonania bardzo dużej liczby funkcjonalnych schowków. W standardowych pomieszczeniach i mieszkaniach zazwyczaj takich miejsc brakuje. Miejsca pod skosami pozwalają na wykonanie pojemnych i wygodnych w użytkowaniu szafek i szuflad pełniących funkcję np. spiżarni.

Po drugie, wysokość poddasza bardzo często jest na tyle duża, że pojawia się możliwość zaprojektowania antresoli, która może być wykorzystywana jako domowa pracownia, biblioteka lub sypialnia. Po trzecie, dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu okien można zapewnić dużą ilość naturalnego światła, w efekcie czego poddasza są dużo jaśniejsze niż tradycyjne mieszkania, a codzienne funkcjonowanie jest bardziej przyjazne dla organizmu ze względu na ograniczenie konieczności korzystania z oświetlenia sztucznego.

Odpowiednie zaaranżowanie i przemyślany projekt poddasza mogą sprawić, że cechy pozornie uznawane za wady tej przestrzeni można zamienić w jej zalety. Poddasze często daje poczucie większej przestrzeni niż tradycyjne mieszkanie. Dzięki temu moi Klienci mogą cieszyć się przestronnym i jednocześnie przytulnie urządzonym wnętrzem, a naturalnie wkomponowane w wystrój elementy konstrukcji dachu, takie jak słupy i zastrzały, dostarczą atrakcyjnych i efektownych wrażeń wizualnych, wzbudzając zachwyt gości jak i samych gospodarzy.


Przykładowe projekty:
Więcej realizacji »

Wykonanie www.futureindesign.com

2011r Wszystkie Prawa Zastrzeżone

Małgorzata Szepelowska, tel: +48 603 951 794
60-175 Poznań, ul. Kaczeńcowa 15
strona główna