Szepelowska  
 1. O mnie
 2. Oferta
 3. Jak pracuję
 4. Projekty
 5. Kontakt

JAK PRACUJĘ

Decyzja o nawiązaniu współpracy z projektantem nie należy do łatwych. Dlaczego? Ponieważ Klienci często mają obawy i wątpliwości, czy zupełnie obca osoba zasługuje na zaufanie, aby zaprosić ją do ich własnego „M”, czy jest w stanie spełnić ich oczekiwania, które często są ograniczone ramami finansowymi. Z doświadczenia wiem, że przydatne okazuje się wyjaśnienie, co tak naprawdę robi projektant i czego możesz się spodziewać w sytuacji, gdy zlecisz mi wykonanie projektu niezależnie, czy jest to aranżacja małych wnętrz, łazienek, kuchni, mieszkań lub dużych domów i rezydencji.

1. Spotkanie

Wszystko zaczyna się od spotkania. Pierwsze z nich ma na celu wzajemne poznanie się – zarówno projektant jak i Klient muszą nawiązać dialog, aby sprawdzić czy będą potrafili stworzyć wspólnie idealne wnętrze. Zapoznaję się z Twoimi oczekiwaniami, ale także Twojej rodziny: upodobaniami, stylem życia oraz ogólnymi potrzebami wszystkich mieszkańców projektowanych wnętrz. Najkorzystniej byłoby spotkać się w miejscu, które następnie będzie projektowane lub aranżowane. Jest to szczególnie istotne w przypadku aranżacji małych łazienek, kuchni lub poddasza. Podczas wizyty najczęściej mogę od razu ocenić zakres koniecznych prac, który wynika z rozmieszczenia istniejących instalacji oraz układu konstrukcyjnego, a w przypadku poddasza ograniczenia wynikające z istnienia skosów. Dzięki temu planowanie i projektowanie wnętrza zostaje znacznie usprawnione.

2. Ustalenie ram czasowych i finansowych projektu

Kolejny etap, to ustalenie ram czasowych i finansowych projektu. Każdy dysponuje innym budżetem na wprowadzenie planowanych zmian – z projektantem nawet niewielki zasób portfela może wystarczyć na dokonanie metamorfozy, która całkowicie odmieni dotychczasowy wystrój i charakter wnętrza. Wiem, gdzie znaleźć materiały budowlane oraz materiały wykończeniowe dobrej jakości i za rozsądną cenę. Pozwoli to Tobie zaoszczędzić cenny czas poświęcony na samodzielne poszukiwania i robienie zakupów.

3. Podpisanie umowy

Po ustaleniu wspólnej wizji, zaakceptowaniu warunków finansowych i ram czasowych, w jakich ma być zrealizowany projekt, podpisywana jest umowa na jego wykonanie. Aby jeszcze bardziej ułatwić Tobie przejście przez wcale niełatwy czas etapu wykończenia lub remontu pomieszczeń, proponuję również nadzór nad jego przebiegiem.

4. Inwentaryzacja

Po podpisaniu umowy konieczne jest przeprowadzenie pełnego, dokładnego pomiaru pomieszczeń, czyli tzw. inwentaryzacji. Omawiamy oczekiwania i inspiracje, wymieniamy się spostrzeżeniami. Ustalamy charakter i styl projektowanego wnętrza tak, aby pasował on do Twoich upodobań i potrzeb.

5. Projekt koncepcyjny

Na przygotowanie i przedstawienie pierwszych rysunków koncepcyjnych (niezwymiarowanych) w postaci rzutów poszczególnych wnętrz potrzebuję około jednego do dwóch tygodni. Czas ten może oczywiście ulec zmianie i zależy on od indywidualnych ustaleń. Na tym etapie, proponuję wstępny zakres materiałowy wykończenia. Dobór sanitariatów, mebli, oświetlenia oraz elementów dekoracyjnych to etap późniejszy.


Po zaakceptowaniu przez Inwestora koncepcji projektu przystępuję do opracowania projektu wykonawczego, w skład którego wchodzą:

I. Arkusze ze zwymiarowanymi i naniesionymi na rzut z góry:

 • ściankami działowymi, sufitami obniżonymi, zabudowami wnęk
 • rozmieszczonymi sprzętami i oświetleniem
 • odpływami oraz podejściami wodnymi
 • punktami elektrycznymi - gniazdka, wyłączniki, lampy
 • projektem rozmieszczenia płytek podłogowych
 • opisem funkcjonalnym oraz wytycznymi materiałowymi

II. Kłady ścian przedstawiające:

 • rozmieszczenie sprzętów i sposób oświetlenia wnętrza
 • opis funkcjonalny oraz wytyczne materiałowe
 • sposób ułożenia płytek ściennych

Forma komunikacji projektanta z klientem podczas opracowywania koncepcji i projektu zależy od tego, która z nich jest najbardziej dogodna dla Ciebie - może to być wymiana mailowa zawierająca rysunki i szkice obrazujące projekt, może to być również kontakt telefoniczny lub bezpośrednie spotkania.

Gotowy projekt wykonawczy przekazany ekipie, która będzie wdrażała w życie przelane na papier pomysły, ułatwi Tobie współpracę z fachowcami i zaoszczędzi dużo czasu oraz energii na tłumaczenie co, gdzie i jak ma zostać wykonane. Projektant może nadzorować wdrażanie projektu i dopilnować, aby wszystkie ustalenia znalazły swoje odzwierciedlenie w aranżowanym mieszkaniu lub domu oraz na bieżąco modyfikować projekt w przypadku pojawienia się komplikacji. Jeśli jednak sam wolisz czuwać nad trwającym remontem, gotowy projekt powinien dostarczyć fachowcom niezbędnych odpowiedzi i wskazówek.

Jak widać współpraca z projektantem jest mało skomplikowanym procesem. Projektant pomaga urzeczywistnić plany i doradzi najbardziej optymalne rozwiązania tak, aby aranżacja mieszkania, łazienki, kuchni lub poddasza przebiegła sprawnie i bezproblemowo.

Jako projektant, dbam o to, aby współpraca z Tobą konsekwentnie przybliżała Ciebie do osiągnięcia rezultatu, który będzie satysfakcjonujący i sprawi, że projektowane mieszkanie, czy wnętrze stanie się tym wymarzonym, do którego Ty i Twoja rodzina będziecie chętnie wracali.

Zapraszam do współpracy!

Wykonanie www.futureindesign.com

2011r Wszystkie Prawa Zastrzeżone

Małgorzata Szepelowska, tel: +48 603 951 794
60-175 Poznań, ul. Kaczeńcowa 15
strona główna